3.Kademe Antrenör Yetiştirme Kursu

Kursun yapılacağı yer: İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ FATİH SPOR KOMPLEKSİ SPOR SALONU
Kurs Tarihi:16-23 Haziran 2021
En az/en fazla katılımcı sayısı:10/50 Kişi
Başvuru yeri:E-Devlet “Spor Bilgi Sistemi”
Başvuru tarihileri:04-13 Haziran 2021

Antrenör Eğitimi Yönetmeliği gereğince bu kursa sadece,

 · E-Devlet Kapısı Spor Bilgi Sistemi üzerinden 3. Kademe Sutopu BESYO DENKLİK başvurusu SEDB tarafından onaylananlar,

· 3. Kademe Temel Eğitim Sınavını başarıyla tamamlayanlar katılabilecektir. (2. Kademe Antrenörlük Belgesi üzerinden 2 yıl geçmiş olması ve 2. Kademe antrenörlük belgesine sahip olduktan sonra en az 2 seminer belgesi gerekmektedir.)

Kursiyerler Hayat Eve Sığar (HES) kodları yanlarında bulundurmaları ve pandemi kurallarına (temizlik,maske,mesafe) uymaları zorunludur.

Spor Bilgi Sistemi üzerinden başvurularını gerçekleştirdikten sonra son başvuru gününe kadar ödeme yapmayan kişilerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ödeme yapan ve başvuru koşullarını sağlayan tüm adaylara sistem üzerinden onay verilecektir.

Ödeme yapıp kursa gelmeyen kişilerin ücret iadesi yapılmayacaktır.

KAYIT VE KABUL İŞLEMLERİ

 • Kurs Başvurusu:  E-Devlet Giriş/Gençlik ve Spor Bakanlığı/Spor Bilgi Sistemi/ Uygulamaya Git/Spor Elemanı/Kurs Başvurusu/Antrenör şeklinde yapılacaktır.
 • Kontenjan sayısı Spor Bilgi Sistemi üzerinden 50 kişi olarak belirlenmiştir. Kontenjan dolduğunda sistem otomatik olarak kapanacaktır.
 • Başvuru sırasında istenen iletişim bilgilerinin (GSM ve E-posta) ve belgelerin başvuru sahibine ait, doğru ve erişilebilir olması başvuru sürecinin tamamlanabilmesi için önemlidir. Doğru ve erişilebilir olmayan ve/veya başvuru sahibine ait olmayan iletişim bilgileri ve/veya belgelerden kaynaklanan aksaklıklardan başvuru sahibi sorumludur.
 • Kursa, E-Devlet Kapısı üzerinden yapılacak başvuruların dışında başvuru kabul edilmeyecektir. Başvuruların belirlenen kontenjanın üzerine çıkması durumunda Federasyon Eğitim Talimatının 7-(3) bendine göre eleme yapılacaktır.
 • Kurs açılış ve kayıt işlemleri sırasında, kursa başvuruları kabul edilmiş adaylar içerisinden, ilan edilen yer ve saatte hazır bulunan kursiyerlerin sayısının (10 on)  kişiden az olması durumunda söz konusu kurs İPTAL edilebilecektir.

ÖDEME BİLGİSİ :

 • BESYO Denklik başvurusunda bulunup başvurusu onaylanan kişiler için 3. Kademe Uygulama Eğitimi Kurs Ücreti 250 TL (İKİYÜZELLİLİRA)
 • Temel Eğitimden Başarılı olanlar için 3. Kademe Uygulama Eğitimi Kursuna Katılacaklar İçin Kurs Ücreti 750 TL (YEDİYÜZELLİLİRA)

Para yatırma işlemi TÜRKİYE EKONOMİ BANKASI Şubelerinden ve TEB internet bankacılığı kullanılarak yapılmalıdır. (Ödeme işlemi yapılırken 2533 Kurum Kodu-Ödemeler Ekranı-Spor Federasyonları Ödemeler bölümünde yapılabilir)

Kurs başvuru esnasında belirteceğiniz e-posta adresinize gelecek olan  T.C. Kimlik numarası/ referans numarası ile Türkiye Ekonomi Bankasına yatırılacak olup, EFT-HALELE yapılmayacaktır.  Kursa kabul edilmeyen başvuru sahiplerinin ödemiş oldukları kurs ücreti iade edilecektir.  

KURSA KATILACAKLARDAN İSTENİLEN BELGELER

 1. Diploma veya mezuniyet belgesi (E-Devlet)
 2. Nüfus Kayıt Örneği ve Kimlik Fotokopisi (E-Devlet)
 3. Adli Sicil Kaydı (E-Devlet)
 4. 1 Adet Fotoğraf
 5. Banka Ödeme Dekontu

NOT: Kurs için başvuru evrakları E-devlet kapısı, Spor Bilgi Sistemi üzerinden yüklenecektir. Ayrıca istenilen evrakların fiziki olarak çıktıları hazırlanarak şeffaf poşet dosya içerisinde kurs yerinde kurs eğitim görevlisine teslim edilecektir.

MUAFİYET

 • Antrenör Eğitim Yönetmeliğinin 21. maddesinde belirtilen şartları taşıyan kişiler Temel Eğitim Derslerinden muafiyet hakkı bulunan adayların muafiyet durumlarını belgelemeleri gerekmektedir.
 • Adayların, muafiyet nedeni olan belgelerinin fotokopisini (önlü-arkalı ve/veya tüm bilgilerin yer alacağı şekilde) “aslı gibidir” şeklinde tasdik ettirmeleri gerekmektedir. Söz konusu belgelerde muafiyeti sağlayacak bilgilerin bulunmaması durumunda muafiyet hakkını kullanmak mümkün olmayacaktır.

Kursla ilgili tereddüt edilen hususlar hakkında bilgi almak amacıyla Eğitim Yöneticisi Ramazan TÜRKOĞLU ile e-posta adresi üzerinden ramazanturkoglu75@gmail.com iletişim 0506 807 12 87 kurulabilecektir. Kursla ilgisi olmayan talepler değerlendirmeye alınmayacakır.

KURS KATILIM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

KURS PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ.